szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Fekete-Győr András azonban a második alkalommal már vinne magával cáfolatokat azokra az állításokra, amelyeket a kérdőre vont Kovács András tett a momentumos politikusokkal kapcsolatban.

"Mi egy elnyomó rendszernek a felelős, tettre kész és egymással szolidaritást vállaló polgárai vagyunk, a legfontosabb üzenete ennek az volt, hogy nem hagyjuk magunkat megfélemlíteni a hatalom által" – mondta Fekete-Győr András, amikor a Hír Tv Egyenesen című műsorában arról kérdezték, mit várt a múlt pénteki akciójától. A Momentum Mozgalom pártelnöke szerint a hatalom legfőbb fegyvere ma a propagandagépezet, nekik pedig ki kell állniuk az emberek mellett, akiket a hatalom ezen keresztül napról napra a hazugságaival megtéveszt. Valamint azokért is, akiket lejárat igaztalan és alaptalan vádak alapján.

A műsorvezető, Kálmán Olga arról kérdezte, nem megfélemlítés-e, ahogy Fekete-Győrék felléptek az Origónál dolgozó Kovács Andrással szemben. A pártelnök azonban úgy látja, hogy megfélemlítés az, ahogy Magomed, a csecsen megfenyeget egy magyar állampolgár, vagy amikor kopaszok állják el a Nemzeti Választási Bizottság ajtaját. "Persze ezekkel senki sem foglalkozik, de amikor három fiatal, jószándékú, és egyébként közvetlen ember besétál egy közintézménybe – ugyanis az Origót tulajdonképpen közpénzből tartjuk fenn, mert állami hirdetéseket tesz közzé –, és közszereplővel beszélgetünk, akkor az minden, csak nem megfélemlítés."

Hont: Sajtóstul rontani a házba

A Momentum csütörtöki akciója szerintem is értelmetlen, felelőtlen és nem mellesleg rossz volt. Más baj azonban nincs vele. Az semmiképpen sem, amit az értékalapúnak és elvszerűnek, továbbá roppant mód kiegyensúlyozottnak tűnő véleményt hangoztatók állítanak, hogy jogsértésre nem lehet jogsértés a válasz, illetve teljesen elfogadhatatlan derék munkásembereket természetes élőhelyükön zargatni.

A politikus szerint vannak tanulságai is a szerkesztőségben tett látogatásuknak, lehetett volna ugyanis elegánsabban, vidámabban, konstruktívabban is beszélgetést kezdeményezni Kovács Andrással. Fekete-Győr azt mondta, ha még újra meglátogathatná az Origo munkatársát, bevinne neki minden olyan valótlan állítást, amit ő a Momentum tagjaival szemben megtett, és azt ott helyben cáfolná. Megkérdezné tőle konstruktívan, hogy hogyan érzi magát, és hogyan éli meg ezt a munkakört, és mint állampolgár az állampolgárral beszélgessenek. Legközelebb viszont már nem rontana rá a szerkesztőségben Kovácsra.

Fekete-Győr úgy látja, a szerkesztőségi látogatással elérték a céljukat, hiszen az üggyel sokat foglalkozott a sajtó.

Azt is kijelentette, hogy "tartalmilag teljes mértékben" megtennék még egyszer az akciót. "A formán, a hogyanon lehet még csiszolni, és szerintem nagyon fontos az, hogy fejlődjünk, tapasztaljunk, az ember ezt csak úgy tudja elérni, hogy kint van a hidegben, interakcióba lép állampolgárokkal és különböző viszonyokkal – még egyszer megcsinálnánk, ha megtehetnénk, igen."

Az ügyben többek között a Társaság a Szabadságjogokért is állást foglalt, szerintük Fekete-Győréknek nem lett volna joguk bemenni a szerkesztőségbe. Az Origo a történtek után feljelentést tett.

Dercsényi Dávid - Mizsur András Vélemény

Leckéztetheti-e a Momentum az Origót?

Megelégelte a Momentum, hogy az Origo nem vesz tudomást a tényekről, és sorra hozza le a penetráns befeketítő anyagokat a tények mellőzésével vagy elferdítésével. A párt elnöke, Fekete-Győr András és pár társa valahogy bejutott a szebb napokat megélt Origo szerkesztőségébe, és kérdőre vonta több Momentummal foglalkozó cikk szerzőjét, Kovács Andrást. Jól tette, vagy nem a Momentum, amit tett? Mi úgy gondoljuk, hogy nem.